Ewangelia


O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e
26 listopada 2023 roku - XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata..


  1.     30 listopada – Święto św. Andrzeja Apostoła.
  2.     1 grudnia, to pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i od godz. 17.30. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  3.     2 grudnia – pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie sprawowane nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zgodnie z prośbą Matki Bożej, która objawiła się w Fatimie.
  4.     3 grudnia, przypada Pierwsza Niedziela miesiąca. z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to Pierwsza Niedziela Adwentu - okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, jak również okresem oczekiwania na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Czyli jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  5.     Od 4 grudnia zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 7.30 dla dzieci. Po mszy św. Roratniej, następnej mszy porannej, nie będzie gdyż księża wychodzą do szkoły.
  6.     Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary.
   Plan wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony na naszej stronie internetowej i w gablotach.
   W związku z tym nowych mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza z wizytą duszpasterską w nowo zasiedlanych blokach, prosimy o zgłaszanie się osobiste w kancelarii.
   Zgłoszenia przyjmujemy do 1 stycznia 2024 roku. Dotyczy to również osób, które zmieniły adres zamieszkania, a nadal są naszymi parafianami i osób wynajmujących mieszkania na terenie naszej parafii. Mieszkańców, którzy w ostatnich trzech latach nie przyjmowali księży, albo nie uczestniczyli w Mszach św. kolędowych, a w tym roku pragną przyjąć, również prosimy o zgłaszanie się, ponieważ mieszkania te będą omijane.
   W związku z tym, uprzejmie prosimy o zgłaszanie się chętnych mieszkańców bloków, u których w danym dniu będzie wizyta duszpasterska, celem przywiezienia księdza i odwiezienia po zakończonej wizycie. Powodem naszej prośby są zamknięte osiedla i brak miejsc parkingowych na osiedlach.
   W obecnym czasie mamy do odwiedzenia dużo nowych mieszkańców i szkoda nam czasu na szukanie wolnego miejsca parkingowego i na stanie przed bramką.
   Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii.
  7.     W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. W imieniu Rektora i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie za wsparcie finansowe i modlitewne.
  8.     W gablotach wywieszone jest zaproszenie Kardynała Kazimierza Nycza do Świątyni Opatrzności Bożej na 2 grudnia br. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.
  9.     U ministrantów do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.      Kaplica adoracji jest otwarta każdego dnia od godz. 7.30 do 17.30.
Zapraszamy do modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 7.30, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - dla dzieci starszych z rodzicami, 12.00,
16.00 - z wyjątkiem lipca i sierpnia - dla dzieci do 7 roku życia z rodzicami,
18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...

Mapa Parafii Świętej Rodziny