Ewangelia


O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e
27 listopada 2022 roku - Pierwsza Niedziela Adwentu

 • Dzisiejsza niedziela, to Pierwsza Niedziela Adwentu. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, jak również okresem oczekiwania na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Czyli jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 • Jak zapowiadaliśmy dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne. W imieniu Rektora i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie za wsparcie finansowe i modlitewne.
 • Od dzisiaj w naszej świątyni, można nabyć opłatki. Ofiary złożone za nabycie opłatków, po odliczeniu ceny zakupu, w całości przeznaczone będą na potrzeby naszej świątyni.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania przygotowujących się od roku do tego Sakramentu.
 • Od jutra zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 7.30 dla dzieci. Po mszy św. Roratniej, następnej mszy porannej, nie będzie gdyż księża udają się do szkoły.
 • 30 listopada, święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 • 1 grudnia - pierwszy czwartek miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 • 2 grudnia - pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.00. Kancelaria po południu będzie nieczynna.
 • 3 grudnia, w sobotę – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. Jest to pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych. O godz. 7.30 będzie sprawowana Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu N. M. Panny, a po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 i Nabożeństwo pierwszosobotnie.
 • W II niedzielę Adwentu, tj. 4 grudnia br., będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlić za wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie. Z tej racji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. O pomoc w zbiórce prosimy grupy istniejące przy naszej parafii.
 • 4 grudnia - pierwsza Niedziela miesiąca. z tej racji po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • Od 14 listopada trwa wizyta duszpasterska.
  W związku z tym nowych mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza z wizytą duszpasterską w nowo zasiedlanych blokach, prosimy o kontakt telefoniczny 22-662-23-23 lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 stycznia 2023 roku. Dotyczy to również osób, które zmieniły adres zamieszkania, a nadal są naszymi parafianami i osób wynajmujących mieszkania na terenie naszej parafii. Mieszkańców, którzy w ostatnich trzech latach nie przyjmowali księży, albo nie uczestniczyli w Mszach św. kolędowych, a w tym roku pragną przyjąć, również prosimy o zgłaszanie się, ponieważ mieszkania te będą omijane.
  W związku z tym, uprzejmie prosimy o zgłaszanie się chętnych mieszkańców bloków, u których w danym dniu będzie wizyta duszpasterska, celem przywiezienia księdza i odwiezienia po zakończonej wizycie. Powodem naszej prośby są zamknięte osiedla i brak miejsc parkingowych na osiedlach. W obecnym czasie mamy do odwiedzenia dużo nowych mieszkańców i szkoda nam czasu na szukanie wolnego miejsca parkingowego i na stanie przed bramką. Chętnych prosimy o zgłaszanie się telefoniczne na wyżej podany nr.
  Plan wizyty zamieszczony jest w gablotach i na naszej stronie internetowej.
  Osoby chętne do rozwieszenia, na klatkach schodowych swoich bloków, planu wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii. Dziękujemy za pomoc.
 • Uprzejmie informujemy, że w czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria w środy po Mszy św. wieczornej będzie nieczynna ponieważ księża wychodzą z wizytą do parafian.

  O G Ł O S Z E N I E

       W związku z brakiem miejsc na cmentarzu parafialnym Solipce, pochówki odbywają się na cmentarzu Komunalnym Południowym w Antoninowie 248; 05-503 Antoninów.
  Telefon 22-277-40-00Mapa Parafii Świętej Rodziny

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 7.30, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - dla dzieci starszych z rodzicami, 12.00,
16.00 - z wyjątkiem lipca i sierpnia - dla dzieci do 7 roku życia z rodzicami,
18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...