Ewangelia


O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e
28 listopada 2021 roku – XXXV Niedziela Zwykła
Pierwsza Niedziela Adwentu


 • Dzisiejsza niedziela, to Pierwsza Niedziela Adwentu. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, jak również okresem oczekiwania na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Czyli jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  W imieniu Rektora i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie za wsparcie finansowe i modlitewne.
 • Jak już zapowiadaliśmy od dzisiaj w naszej świątyni, przy wyjściu z kościoła, można nabyć opłatki. Ofiary złożone za nabycie opłatków, po odliczeniu ceny zakupu, w całości przeznaczone będą na potrzeby naszej świątyni.
 • Od jutra zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 7.30.
  Informujemy, że po Mszy św. Roratniej nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 • We wtorek, 30 listopada, święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 • Od 1 grudnia zapraszamy na Msze św. kolędowe, które będą sprawowane o godz. 19.00, od poniedziałku do piątku, dla mieszkańców poszczególnych ulic. Wykaz ulic zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w gablotach. Ofiary złożone w czasie Mszy kolędowej będą przeznaczone na planowane wyżej podane inwestycje.
 • 2 grudnia, Jest to pierwszy czwartek miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 • 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. Jest to pierwszy piątek miesiąca, spowiedź o godz. 6.30 rano i po południu od godz. 17.30.
 • 4 grudnia o godz. 7.30 będzie sprawowana Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu N. M. Panny, a po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  Jest to pierwsza sobota miesiąca – wyjście do chorych.
 • Zapraszamy grupę parafialną Bielanek oraz dziewczynki, które chciałyby dołączyć do grupy, na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 4 grudnia, o godz. 16.00 w salce pod kościołem. Także w sobotę zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie o godz. 11.00
 • W II niedzielę Adwentu, tj. 5 grudnia br., będziemy obchodzili XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia będziemy się modlić za wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie. z tej racji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.


Nasze nabożeństwa przez internet:


Mapa Parafii Świętej Rodziny

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 7.30, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - dla dzieci starszych z rodzicami, 12.00,
16.00 - z wyjątkiem lipca i sierpnia - dla dzieci do 7 roku życia z rodzicami,
18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...