p o p r z e d n  i a      s t r o n a

37

2012 rok

    W 2011 roku sakramenty św. przyjęło:
- chrztu - 212 dzieci,
- I Komunii Św. – 198 dzieci,
- Bierzmowania - 60 osób,
- Ślubu - 21 par,
- odbyło się 28 pogrzebów.

    5 stycznia 2012 roku – odbył się w naszej parafii spektakl słowno-muzyczny „Moje Betlejem” w wykonaniu naszego chóru i zaprzyjaźnionych muzyków. W spektaklu uczestniczył Jan Budziaszek – perkusista „Skaldów” – autor „Dzienniczka Perkusisty”. Spektakl bardzo podobał się naszym parafianom.


    21 marca b.r. – tynkarze weszli na rusztowania i rozpoczęli kontynuację prac tynkarskich na ścianie wschodniej kościoła.

    25 marca b.r. – w piątą niedzielę wielkiego postu rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadził je Ks. z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Ks. Prof. Janusz Lemański - biblista.

    28 marca b.r. – ktoś podpalił chaszcze na polu sąsiadującym z terenem kościelnym. Zostały spalone tuje od strony pola, które stanowią piękny żywopłot otaczający plac kościelny

    4 kwietnia b.r. – podwykonawca Firmy Strabag wykonał wykop od strony zachodniej na naszym terenie podłączając się do naszej linii elektrycznej.

    7 kwietnia b.r. – nasza parafianka Pani Monika Zych wykonała dekorację Grobu Pańskiego.

    5 maja b.r. – rozebrano rusztowania ze ściany wschodniej przechodząc z rusztowaniami na stronę frontu kościoła.

n a s t ę p n a      s t r o n a

38

    6 maja b.r. – w piątą niedzielę wielkanocną, a w pierwszą niedzielę maja odbyła się w naszej parafii wielka uroczystość. Dzieci z drugich klas Szkoły Podstawowej nr 14, 94, 4 i z innych szkół przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Komunię przyjęło 111 dzieci w dwóch grupach na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00. Do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej dzieci przygotowywał wikariusz, ks. Jacek Fijałkowski.

    9 maja b.r. – przywieziono pierwszy transport cegły z Trześni na wieżę, którą rozpoczniemy budować jeszcze w tym roku.

    22 lipca b.r. – po raz drugi w tym roku zakwitła nam magnolia.

    30 lipca b.r. – Pan stolarz przywiózł i zamontował szafy do zakrystii.

    7 sierpnia b.r. – podłączono nasze telefony do puszki telefonicznej rozdzielczej.

    10 sierpnia b.r. – Pan Waldemar Kołacz z Błędowa, wykonał umocowanie do sygnaturki ze stali nierdzewnej. Jest to dar rodziny Kołaczów dla naszej parafii. Fundatorem sygnaturki jest jeden z pracowników świadczących usługi w naszej parafii. Tego samego dnia tynkarze zakończyli tynkowanie kościoła.

    14 sierpnia b.r. – przywieziono sygnaturkę ważącą 100 kg z pracowni Pana Felczyńskiego z Gliwic i pracownicy firmy Szydlak z Krotoszyna zawiesili ją na wieży przedniej ściany kościoła.

    21 sierpnia b.r. – rozebrano rusztowania.

    22 sierpnia b.r. – wywieziono ziemię, humus, którą zdjęto z wykopu pod fundamenty dzwonnicy.

    23 sierpnia b.r. – przesunięto istniejącą tymczasowo konstrukcję stalową, na której jest zawieszony dzwon, żeby nie przeszkadzała przy budowie dzwonnicy – wieży.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A