p o p r z e d n  i a      s t r o n a

91

2022 rok

23 stycznia – siedem dziewczynek z naszej parafii zostało przyjętych do grona Dziewczęcej Służby Liturgicznej – Bielanek. Ceremonia obłóczyn miała miejsce na Mszy św. o godz. 10.30. Widzialnym znakiem przyjęcia dziewczynek do Służby Liturgicznej było obleczenie Ich w pelerynki poświęcone przez księdza proboszcza.
Opiekunem Bielanek jest nasz wikariusz ks. Łukasz Urbanek.
Tego dnia o godz. 14.00 była sprawowana dodatkowa Msza św. w intencji o dobre owoce Synodu, a po niej spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych parafian, którzy byli zainteresowani tematem Synodu.

23 stycznia – zakończono Msze św. kolędowe za rok 2021/2022.

11 lutego – o godz. 18.00 była sprawowana Msza św. w intencji chorych. Chętni otrzymali sakrament chorych.

24 lutego – na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Rafał Markowski udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowani. Sakrament przyjęło 82 osoby.

27 lutego – odbyła się zbiórka do puszek na Caritas z przeznaczeniem dla Uchodźców z Ukrainy. Najeźdźcą na Ukrainę jest Federacja Rosyjska.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 360, znajdującej się na terenie naszej parafii, w duchu solidarności z Ukrainą, włączyli się do akcji pomocy uchodźcom. Zorganizowali zbiórkę żywności, środków higienicznych, opatrunkowych, śpiworów i koców. Zebrane rzeczy przekazali organizacjom niosącym pomoc humanitarną.
Tragiczna sytuacja w Ukrainie spowodowała otwartość serc naszych parafian, którzy nieśli konkretną pomoc, udostępniając w miarę możliwości swoje lokale mieszkalne osobom, które zmuszone były opuścić swoje domy i swoją Ojczyznę.
Odpowiedzialną za te działania była nasza grupa parafialna synodalna, która organizowała transport uchodźcom z dworcado miejsca zakwaterowania, poszukiwali osoby znające język rosyjski lub ukraiński, psychologów, terapeutów i osoby dysponujące czasem.

2 marca – odbyła się druga zbiórka do puszek na Caritas z przeznaczeniem dla uchodźców.

22 marca – po Mszy św. o godz. 18.00 modliliśmy się Koronką do Siedmiu Boleści Maryi o pokój w Ukrainie i rodziny, które były zmuszone uciekać z własnej ojczyzny.

n a s t ę p n a      s t r o n a

92

25 marca – w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 17.00 w duchowej łączności z Papieżem Franciszkiem i kościołem na całym świecie zawierzyliśmy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Natomiast o godz. 18.00 była sprawowana Msza św. o pokój w Ukrainie i nawrócenie Narodu Rosyjskiego.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 i 20.00 również były poświęcone cierpiącemu Narodowi.

3 kwietnia – w naszej parafii, jak zwykle w piątą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je ks. Tadeusz Polak – proboszcz parafii Św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie.

30 kwietnia – na Mszy św. o godz. 9.30 pierwsza grupa, która liczyła 37 dzieci przyjęła Sakrament I Komunii Św. Druga grupa w ilości 44 dzieci przyjęła Sakrament I Komunii Św. O godz. 11.00, a trzecia grupa licząca 47 dzieci przyjęła Sakrament o godz. 12.30.

1 maja – o godz. 10.00 Komunię Św. przyjęła jedna grupa licząca 45 dzieci.

2 maja – o godz. 9.30 Sakrament I Komunii Św. Przyjęła kolejna grupa licząca 24 dzieci, a o godz. 11.00, Sakrament przyjęła ostatnia w tym roku grupa licząca 33 dzieci.
W tym roku 230 dzieci przyjęło w naszej parafii Sakrament PierwszejKomunii Świętej.
Dzieci do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Św. przygotowywał ks. Łukasz Urbanek – wikariusz. Pomocą służyła katechetka ze Szkoły Podstawowej 360 Pani Edyta Bartos i księża wikariusze: ks. Jarosław Borowiecki i ks. Adam Kołakowski.
Przystrojeniem kościoła zajęła się Pani Edyta Bartos i ks. Jarosław Borowiecki – wikariusz.
Z wypowiedzi gości i rodziców dzieci pierwszokomunijnych wynikało ogólne zadowolenie z przygotowań i samej uroczystości. W dziele tym było widać dbałość i profesjonalizm organizacyjny.

3 maja – o godz. 10.00 i 12.00 ks. Łukasz Urbanek sprawował Mszę św. dla dzieci, które przyjęły Komunię św. w ubiegłym roku.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A