p o p r z e d n  i a      s t r o n a

11

2006 rok


2 stycznia - pracę z chórem parafialnym rozpoczął Pan Krzysztof Szroborz
8 stycznia - w niedzielę dzieci z naszej parafii przedstawiły Jasełka..
2 stycznia - pracę z chórem parafialnym rozpoczął Pan Krzysztof Szroborz
8 stycznia - w niedzielę dzieci z naszej parafii przedstawiły Jasełka.
11 stycznia - w środę w naszym kościele odbył się koncert kolęd w wykonaniu dzieci. W koncercie uczestniczyły dzieci z naszej parafii i dzieci uczące się w szkole Yamaha. Organizatorką była Pani Monika Narożnik. Wszystkie dzieci, które występowały grając lub śpiewając kolędy otrzymały w prezencie figurki aniołków. Po koncercie dzieci zostały zaproszone do salki na gorącą herbatę i świeże pączki.
Od 14 do 16 marca - odbyły się rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej.
Od 26 do 29.03.br. - odbyły się rekolekcje wielkopostne. Była to renowacja Misji Świętych, które odbyły się rok temu w naszej parafii. Nauki wygłosił ks. Tadeusz Polak - Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie.
2 kwietnia - w naszym kościele odbył się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru parafialnego, pod kierownictwem dyrygenta prowadzącego nasz chór - Pana Krzysztofa Szroborza.

7 maja - dzieci z drugich klas przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Komunię przyjęło 64 dzieci w dwóch grupach na Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Dzieci do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej przygotowywał ks. Proboszcz - Wiesław Szewczyk.
14 maja - o godzinie 10.30 ks. proboszcz odprawił mszę św. dziękczynną w intencji dzieci, które przyjęły w zeszłym roku po raz pierwszy sakrament I komunii Świętej i ich rodziców - rocznicową.
19 maja - podczas Mszy Św. o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Tadeusz Pikus udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Sakrament Bierzmowania przyjęło 46 osób. Młodzież do przyjęcia sakramentu przygotowywał ks. Michał Chutkowski.
25 maja br. - rozpoczęto układanie kostki między kościołem, a plebanią. Wykonano parking i wygodny dojazd do garaży.
9 czerwca - przyjechała ekipa remontowa z ruchu Przymierze Rodzin, która ma przeprowadzić remont kaplicy i przeznaczyć ją na świetlicę dla dzieci.
15 czerwca ulicami Osiedla Chrobry przeszła procesja Bożego Ciała.

n a s t ę p n a      s t r o n a

12

30 czerwca - zakończono układanie kostki.
1 lipca - wywieziono wszystek gruz, ziemię i złom leżący od początku budowy od strony wschodniej plebanii. Teraz tam będzie można posadzić ozdobne krzewy zakupione 29 czerwca, tak żeby i druga strona wyglądała estetycznie.
Od 5 do 19 lipca br. - 50 dzieci z naszej parafii wyjechało nakolonie do Smolan Opiekunem i organizatorem kolonii był wikariusz naszej parafii ks. Michał Chutkowski.
22 lipca - rozpoczęto ocieplenie fundamentu plebanii.
28 lipca - pożegnaliśmy ks. Włodzimierza Timoszenko, który był od października rezydentem w naszej parafii. Ks. Włodzimierz wyjechał do Rosji. Tam dostał parafię i został proboszczem na parafii w Wielkich Łukach w Rosji.
25 sierpnia zakończono prace przy fundamencie plebanii.
31 sierpnia - zakończono prace przy adaptacji świetlicy dla dzieci z naszej parafii. Od 1 września świetlica została otwarta prowadzi ją Przymierze Rodzin.
17 września - odbyło się pierwsze spotkanie dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii świętej i ich rodziców. Spotkania prowadzi ks. proboszcz Wiesław Szewczyk.
18 września - J.E. Ks. Bp Marian Duś poświęcił świetlicę, którą prowadzi Przymierze Rodzin.
28 września - odwiedził nas proboszcz z parafii Wielkie Łuki w Rosji, ks. Włodzimierz Timoszenko.

29 września - przywieziono pierwszy transport tj. 24 tony granitu na posadzkę w naszym kościele. Granit rozładował nasz ofiarny parafianin Pan Witold Nyc, używając do tego wózka widłowego będącego własnością Jego firmy.
2 października - przygotowano kosciol do układania posadzki granitowej na podłogę.
3 października - o godzinie 9.05 położono pierwszą płytę na podłogę. Ekipa rozpoczęła układanie posadzki od środkowego pasa.
15 października 2006 r. - Rozpoczęły się nauki wprowadzające parafian do przyjęcia w naszej parafii relikwii św. Joanny Beretty Molli. Nauki o świętej prowadziła Pani Krystyna Zając prezes Fundacji "SOS" Rodzinie.
20 października - o godz. 10.47 przywieziono trzeci transport brakującego granitu. Tym razem były tylko 4 palety. Rozładował go pracownik Pana Nyca Pan Andrzej Jeznach nazywany Grzesiem. Pan Nyc w tym czasie przebywał w szpitalu.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A