p o p r z e d n  i a      s t r o n a

53

2016 rok

    24 stycznia – w trzecią niedzielę zwykłą o godz. 16.30 dzieci, młodzież, chór i parafianie grali i śpiewali małemu Jezusowi przy parafialnym żłóbku.

    29 stycznia – Księża zakończyli wizytę duszpasterską – kolędę.

    17 lutego – ostała otynkowana dzwonnica wewnątrz i wstawiono drzwi.

    13 marca – rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadził je Ojciec Krzysztof Grzesica – Paulin z Jasnej Góry. Kustosz peregrynującego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Nauki rekolekcyjne trwały do 16 marca b.r.

    20 marca – Niedziela Palmowa. Nasza młodzież z KSM wykonała palmy i rozprowadzała je wiernym. Ofiary z palm młodzież przeznaczyła dla młodzieży Światowych Dni Młodzieży.

    22 marca – rozpoczęliśmy w naszym kościele comiesięczną nowennę do Św. Rity. Obraz Świętej ofiarowała jedna z parafianek – czcicielka Świętej Rity Ewa Ring. Za odprawianie nowenny jest odpowiedzialny ks. Adam Bednarek.

    23 marca – przywieziono z Werony i rozładowano ołtarz główny.

    24 marca – przywieziono i zamontowano nowe tabernakulum z tablicami po bokach z tekstem z Ewangelii według Świętego Jana z Prologu o Słowie. „ Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.”

    5 kwietnia – nasza parafia zorganizowała dwutygodniową pielgrzymkę samolotową do Argentyny, Brazylii i Urugwaju. Kierownikiem pielgrzymki był nasz wikariusz ks. Marcin Ośko.

    1 maja – jak zwykle w pierwszą niedzielę maja, w naszym kościele o godz. 10.00, Pierwszą Komunię Świętą przyjęło 39 dzieci.

n a s t ę p n a      s t r o n a

54

    8 maja – również o godz. 10.00, kolejna grupa 27 dzieci, przyjęło Sakrament Pierwszej Komunii Św. Dzieci do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Św. przygotowywał ks. Proboszcz kanonik Wiesław Szewczyk.

    15 maja – dzieci, które przyjęły I Komunię w zeszłym roku obchodziły swoją rocznicę. Do kościoła przyszło 200 dzieci w swoich strojach pierwszo-komunijnych.

    19 maja – o godz. 18.00 Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Do Sakramentu przystąpiło 77 osób.

    21 maja – w sobotę, – po Mszy Św. wieczornej, o godz. 19.00 w naszym kościele zostało przedstawione Misterium dziękczynno – wynagradzające Miłosierdziu Bożemu. Podczas wieczoru mającego charakter modlitewny, parafianie usłyszeli oratorium Piotra Pałki MIŁOŚĆ PONAD WSZYSTKO. Wykonawcami byli chór i kameralna orkiestra smyczkowo-dęta z parafii Św. Tekli w Ciechanowie, pod kierownictwem Bogusi Nasierowskiej, która była założycielką naszego chóru i scholi dziecięcej.

    26 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Ulicami osiedla Chrobry, przeszła procesja zatrzymując się przy czterech ołtarzach wykonanych przez grupy działające w parafii i tak:
- ołtarz pierwszy – młodzież z KSM-u , ministranci i lektorzy – „Czyń jak Jezus, kochaj i służ”,
- ołtarz drugi - rodzice dzieci pierwszo-komunijnych – „Otoczmy troską życie”,
- ołtarz trzeci – wspólnota charyzmatyczna i Domowy Kościół – „ Aby świat uwierzył”,
- ołtarz czwarty – grupa Żywego Różańca i Zakon Rycerzy Jana Pawła II – „ Wytrwajcie w miłości mojej”.

    27 maja – nasza parafia zorganizowała 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Chorwacji i Medjugorie. Kierownikiem pielgrzymki był nasz wikariusz ks. Marcin Ośko.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A