p o p r z e d n  i a      s t r o n a

43

2014 rok

    4 lutego – Księża zakończyli wizytę duszpasterską.

    Od 24 lutego do 20 marca – były montowane schody na wieży – dzwonnicy.

    Od marca b.r. zostaliśmy podłączeni do kanalizacji miejskiej.
    2 kwietnia – w środę obchodziliśmy 10 rocznicę śmierci Bł. Jana Pawła II.
    6 kwietnia – w piątą niedzielę wielkiego postu rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne, które trwały do 9 kwietnia. Prowadził je Ks. Prof. Janusz Lemański, biblista z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

    12 kwietnia – w sobotę przed niedzielą palmową, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przeżywała Diecezjalne Dni Młodzieży. Odbyło się spotkanie z Jego Eminencją Kazimierzem Nyczem w kościele Wszystkich Świętych. Młodzież otrzymała od Kardynała „Iskrę Miłosierdzia”. Zapaloną święcę przywiozła do kościoła.

    13 kwietnia – po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbył się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego chóru.

    16 kwietnia – Pan stolarz dostarczył do naszego kościoła nowe miejsca przewodniczenia dla księży i sedilie dla ministrantów.
    27 kwietnia – przeżywaliśmy kanonizację 2 papieży. Podczas każdej Mszy św. przy „Kanonizacyjnej Iskrze Miłosierdzia” była odmawiana modlitwa rodzinna, którą ułożył i odmawiał Ojciec Święty Jan Paweł II.

    29 kwietnia – Pan Felczyński z ludwisarni Taciszów przywiózł zamówiony dla parafii Św. Rodziny 260 kg dzwon zafundowany przez rodzinę mieszkającą na terenie naszej parafii. Dzwon jest z wizerunkiem Św. Rodziny i napisem Św. Rodzino Doskonały Wzorze wszelkich cnót wspomagaj nas. Po drugiej stronie dzwonu widnieje napis Bogu na chwalę, ludziom ku radości, sobie ku zbawieniu ofiarowują: ….. Dzwon na razie wystawiony jest w kościele.

n a s t ę p n a      s t r o n a

44

    2 maja – w piątek, odbyła się w naszym kościele spowiedź dzieci pierwszo-komunijnych.

    4 maja – w trzecią niedzielę wielkanocną, a w pierwszą niedzielę maja odbyła się w naszej parafii wielka uroczystość. Dzieci z drugich klas Szkoły Podstawowej nr 14, 94, 4 i z innych szkół przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Komunię przyjęło 87 dzieci w dwóch grupach na Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej dzieci przygotowywał proboszcz, Ks. Kanonik Wiesław Szewczyk.

    24 maja – odbyły się Rozgrywki Rejonowe Ligi Ministranckiej w piłkę nożną. Naszą parafię reprezentowały dwie drużyny piłkarskie, w dwóch przedziałach wiekowych. Ministranci ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum. Młodzież zajęła odpowiednio III i II miejsce. Należy dodać, że w rozgrywkach brały udział drużyny z dekanatów: ursuskiego, pruszkowskiego, piastowskiego i włochowskiego. Gratulujemy młodzieży wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za opiekę nad obiema drużynami i systematyczne cotygodniowe treningi z młodzieżą Panu Grzegorzowi Deca.

    7 czerwca – nasz chór z dyrygentem Panem Aleksandrem Suchtą otrzymał Srebrny Dyplom na IX Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae”.

    13 czerwca – jedna z parafianek wraz z rodziną zafundowała do naszego kościoła obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który został powieszony w bocznej nawie. Po lewej jego stronie zawieszono istniejący już w kościele obraz Św. Antoniego.

    17 czerwca – kolejna rodzina zafundowała obraz Św. Jana Pawła II. W tym też dniu został powieszony nowy obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zafundowany przez jedną z naszych parafianek. Wszystkie obrazy tymczasowo zawisły w lewej nawie

    17 czerwca – Nasza orkiestra „Bożego Ciała”, w tym roku już w większym składzie, miała próbę przed uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Orkiestra ta uświetniła naszą procesję.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A