p o p r z e d n  i a      s t r o n a

87

2020 rok

20 grudnia – w IV Niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 10.30 dwóch naszych ministrantów: Paweł Dzierżanowski i Przemysław Tracz otrzymali promocję lektorską. Nowym lektorom złożyli życzenia księża, życząc Im aby w codzienności swojego życia, tak jak Maryja potrafili żyć Słowem Bożym czytanym podczas posługi na Mszy św..

24 grudnia – odbyły się dwie Msze św. pasterskie. O godz. 22.00 i o godz. 24.00. Związane było to z wymogami Sanepidu.

27 grudnia – w święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Po raz pierwszy (w związku z pandemią) dzieci nie otrzymały obwarzanków. Mszy Odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Prałat Donat Manterys, ks. Emeryt z diecezji Sosnowieckiej.

W 2020 roku sakramenty św. przyjęło:
- chrztu - 103 dzieci,
- I Komunii Św. – 187 dzieci,
- Bierzmowania - 81 osób,
- Ślubu - 8 par,
- odbyły się 34 pogrzeby..

n a s t ę p n a      s t r o n a

88

2021 rok


1 stycznia – minęło 26 lat od wejścia w życie dekretu erekcyjnego, o owstaniu naszej parafii. 26 lecie obchodziliśmy w świątyni konsekrowanej. Ks. proboszcz podziękował, wszystkim parafianom i posługującym wikariuszom, za troskę o świątynię i za budowanie wspólnoty w wymiarze duchowym i materialnym. Złożył również życzenia parafianom i gościom na 2021 rok.

7 stycznia – księża wznowili Msze Św. kolędowe.

31 stycznia – odbyła się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

21 marca – w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je Ojciec Stanisław Piętka – Franciszkanin.

1 kwietnia – Liturgia Triduum Paschalnego i Msze św. o godz. 18.00 w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego i poniedziałek wielkanocny były transmitowane.

3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesji Eucharystycznej nie było. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste nabożeństwo eucharystyczne połączone z odśpiewaniem Hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”, zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

12 czerwca – we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, 102 dzieci pierwszokomunijnych przyjęły Sakrament I Komunii św. Msze św. komunijne sprawowane były: o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00.

13 czerwca – o godz. 14.00 była sprawowana Msza św. rocznicowa dla dziewczynek, które przyjęły I Komunię św. w zeszłym roku.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A