p o p r z e d n  i a      s t r o n a

31

2011 rok

17 stycznia 2011 roku – wykonano przyłącze gazowe do plebanii. W tym samym czasie elektrycy montowali na zewnętrznej ścianie kościoła główną szafę rozdzielczą.

10 kwietnia b.r. – w piątą niedzielę wielkiego postu rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadził je Ojciec Paulin Stanisław Jarosz, Przeor Klasztoru i Proboszcz Parafii Św. Jakuba we Włodawie. Wieloletni kierownik Warszawskiej Pielgrzymki i przewodnik grupy żółtej. Rekolekcje zakończyły się 13 kwietnia.
1 maja b.r.– w drugą niedzielę wielkanocną, a w pierwszą niedzielę maja odbyła się w naszej parafii wielka uroczystość. Dzieci z drugich klas przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Komunię przyjęło 107 dzieci w dwóch grupach na Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej dzieci przygotowywał wikariusz, ks. Jacek Fijałkowski.

Od 4 maja do 7 maja b.r. – firma, która będzie tynkowała kościół rozstawiała rusztowania. Prace rozpoczną od południowo-zachodniej strony kościoła.

8 maja b.r. – w trzecią niedzielę wielkanocy 91 dzieci z drugich klas z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Była to druga tura. Komunia św. odbyła się na dwóch Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30. Do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej dzieci przygotowywał wikariusz, ks. Jacek Fijałkowski.
9 maja b.r. – rozpoczęto przygotowywanie do kładzenia tynków. Mur spryskano wodą i zagruntowano.

10 maja b.r.– - rozpoczęto prace przy wymianie bramy wjazdowej i furtce wejściowej na teren kościoła. Stara brama i furtka były zniszczone i powykrzywiane. Słupki nie były stabilne.

n a s t ę p n a      s t r o n a

32

11 maja b.r. – - rozpoczęto kładzenie tynku.
15 maja b.r. - odbyła się uroczysta Msza św. Dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane przez dzieci, które przyjęły pierwszą komunię św. w zeszłym roku Ich rodziców i chrzestnych.
18 maja – zakończono montowanie nowej bramy wjazdowej i furtki wejściowej
20 maja b.r. – Ks. Marcin obchodził 5 rocznicę święceń kapłańskich.

Od 21 do 28 maja b.r. – Ks. Marcin zorganizował pielgrzymkę do Rzymu w intencji dziękczynnej za dar beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.
W programie było nawiedzenie relikwii Sługi Bożego Jana Pawła II, audiencja generalna z udziałem Ojca Św. Benedykta XVI, zwiedzanie: Rzymu, Watykanu, Monte Cassino, Asyżu, Monopello, Lanciano i San Giovanni Rotundo.
29 maja b.r. – Ks. Marcin obchodził 5 rocznicę święceń kapłańskich.
31 maja b.r. – Ks. Jacek obchodził 8 rocznicę, a Ks. Andrzej 3 rocznicę święceń kapłańskich.

31 maja b.r.– gościliśmy w naszej parafii przybyłą z Mediolanu córkę św. Joanny Beretty Molli, Joannę Manuelę.

4 czerwca b.r. – z okazji Dnia Dziecka, Ks. Marcin zorganizował jednodniowy festyn w Inowłodzu dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W ramach festynu odbył się spływ kajakami rzeką Pilicą, ognisko i pieczenie kiełbasek, pokaz broni pneumatycznej i zawody strzeleckie pod nadzorem instruktora , strzelanie z łuku i zawody w piłkę nożną.
9 czerwca b.r. - do naszej parafii przybył J. E. Ks. Bp Marian Duś, który na mszy św. o godz. 18.00 udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania przyjęło 60 osób. Młodzież do Sakramentu przygotowywał ks. Marcin Ośko.

21 czerwca – Przywieziono nowe okna. Okna te będą wstawione na miejscu starych, znajdujących się w zakrystii, w salkach na górze i na dole. Wymiana okien następuje w związku z elewacją zewnętrzną.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A