p o p r z e d n  i a      s t r o n a

31

2011 rok

    W 2010 roku sakramenty św. przyjęło:
- chrztu - 201 dzieci,
- I Komunii Św. – 130 dzieci,
- Bierzmowania - 51 osób,
- Ślubu - 19 par,
- odbyło się 27 pogrzebów.

    17 stycznia 2011 roku – wykonano przyłącze gazowe do plebanii. W tym samym czasie elektrycy montowali na zewnętrznej ścianie kościoła główną szafę rozdzielczą.

    10 kwietnia b.r. – w piątą niedzielę wielkiego postu rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadził je Ojciec Paulin Stanisław Jarosz, Przeor Klasztoru i Proboszcz Parafii Św. Jakuba we Włodawie. Wieloletni kierownik Warszawskiej Pielgrzymki i przewodnik grupy żółtej. Rekolekcje zakończyły się 13 kwietnia.

    1 maja b.r.– w drugą niedzielę wielkanocną, a w pierwszą niedzielę maja odbyła się w naszej parafii wielka uroczystość. Dzieci z drugich klas przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Komunię przyjęło 107 dzieci w dwóch grupach na Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej dzieci przygotowywał wikariusz, ks. Jacek Fijałkowski.

    Od 4 maja do 7 maja b.r. – firma, która będzie tynkowała kościół rozstawiała rusztowania. Prace rozpoczną od południowo-zachodniej strony kościoła.

    8 maja b.r. – w trzecią niedzielę wielkanocy 91 dzieci z drugich klas z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą. Była to druga tura. Komunia św. odbyła się na dwóch Mszach św. o godz. 10.30 i 12.30. Do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej dzieci przygotowywał wikariusz, ks. Jacek Fijałkowski.

n a s t ę p n a      s t r o n a

32

    9 maja b.r. – rozpoczęto przygotowywanie do kładzenia tynków. Mur spryskano wodą i zagruntowano.

    10 maja b.r.– - rozpoczęto prace przy wymianie bramy wjazdowej i furtce wejściowej na teren kościoła. Stara brama i furtka były zniszczone i powykrzywiane. Słupki nie były stabilne.     11 maja b.r. – - rozpoczęto kładzenie tynku.

    15 maja b.r. - odbyła się uroczysta Msza św. Dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane przez dzieci, które przyjęły pierwszą komunię św. w zeszłym roku Ich rodziców i chrzestnych.

    18 maja – zakończono montowanie nowej bramy wjazdowej i furtki wejściowej

    20 maja b.r. – Ks. Marcin obchodził 5 rocznicę święceń kapłańskich.

    Od 21 do 28 maja b.r. – Ks. Marcin zorganizował pielgrzymkę do Rzymu w intencji dziękczynnej za dar beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.
W programie było nawiedzenie relikwii Sługi Bożego Jana Pawła II, audiencja generalna z udziałem Ojca Św. Benedykta XVI, zwiedzanie: Rzymu, Watykanu, Monte Cassino, Asyżu, Monopello, Lanciano i San Giovanni Rotundo.

    29 maja b.r. – Ks. Marcin obchodził 5 rocznicę święceń kapłańskich.

    31 maja b.r. – Ks. Jacek obchodził 8 rocznicę, a Ks. Andrzej 3 rocznicę święceń kapłańskich.

    31 maja b.r.– gościliśmy w naszej parafii przybyłą z Mediolanu córkę św. Joanny Beretty Molli, Joannę Manuelę.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A