Ewangelia


O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e
20 września 2020 roku – XXV Niedziela zwykła

 • Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na potrzeby naszego kościoła – zorganizowanie kaplicy adoracji.
 • Dzisiaj, przypada Dzień Środków Oddziaływania Społecznego.
 • Jutro – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • 22 września, we wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem św. Rity. Można zamawiać intencje. Osoby zamawiające intencje na Msze św. zbiorowe proszone są o bezpośrednie zgłaszanie intencji w zakrystii lub kancelarii parafialnej co zapobiegnie blokowanie kartkami otworu do skarbony.
 • W środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
 • W piątek, w Warszawie wspomnienie Patrona Warszawy, Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
 • Przypominamy, że przyjmujemy zgłoszenia młodzieży pragnącej przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Uczniowie klas 8, oraz szkół ponadpodstawowych, którzy nie przyjęli wcześniej Sakramentu Bierzmowania, zgłaszają się do kancelarii parafialnej w celu pobrania karty zgłoszeniowej oraz indeksu. Zapisy trwają do października.
  Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 18 października po Mszy św. o godz. 19.30.
  Uprzejmie prosimy rodziców młodzieży o dopilnowanie tej jakże ważnej w życiu Ich dzieci sprawy.
 • Przypominamy również, że w naszej parafii w każdy piątek miesiąca trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 15.00 do 18.00 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zapraszamy.
 • 26 września, w sobotę, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 zapraszamy na pierwszy w naszej parafii Wieczór Uwielbienia ze Świętą Rodziną, który poprowadzi ks. Łukasz z zespołem ewangelizacyjnym „Charyzmaty”. W programie m in. Różaniec, modlitwa o uzdrowienie oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  Wieczory Uwielbienia będą prowadzone cyklicznie w każdą czwartą sobotę miesiąca.
 • Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Grób Pański w Jerozolimie. Ze względu na pandemię koronawirusa, decyzją papieża Franciszka zbiórka z Wielkiego Piątku została przeniesiona na inny termin. W tym roku w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej była sprawowana bez udziału ludu.
 • W niedzielę, 27 września, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 w rocznicę Konsekracji naszego Kościoła Jego Eminencja kardynał Kazimierz Nycz ordynariusz Archidiecezji Warszawskiej dokona poświęcenia kaplicy adoracji. W związku z tym, uprzejmie prosimy osobę, która zamówiła intencję za św. p. Marię Rakowską na tę godzinę i dzień, o zgłoszenie się do kancelarii lub telefonicznie celem uzgodnienia godziny sprawowania intencji.
 • Ministranci rozprowadzają prasę. Chętnych do nabywania regularnie tygodnika „Gość Niedzielny” lub miesięcznika „Mały Gość” prosimy o zakładanie teczek w zakrystii.

Nasze nabożeństwa przez internet:


Mapa Parafii Świętej Rodziny

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 7.30, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - dla dzieci starszych z rodzicami, 12.00,
16.00 - z wyjątkiem lipca i sierpnia - dla dzieci do 7 roku życia z rodzicami,
18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...