Ewangelia


O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e
29 marca 2020 roku – V Niedziela Wielkiego Postu.

 • Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy, odbywa się druga zbiórka do puszek na zakup kwiatów do przystrojenia naszego kościoła.
 • Zapraszamy na godz. 17.15 na Nabożeństwo Gorzkich Żalów.
 • 2 kwietnia przypada 13 rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego.
 • 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II
 • 2 kwietnia, to pierwszy czwartek miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 • W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00.
 • 4 kwietnia, w sobotę, o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu N.M.P., a o godz. 18.00, Msza św. o Dary Ducha Świętego dla Wspólnoty św. Rafała Archanioła, po Mszy św. adoracja. Jest to pierwsza sobota miesiąca – wyjście księży do chorych.
 • W związku z koniecznością odwołania rekolekcji parafialnych zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa w transmisji nauk prowadzonych w dniach 29.03.do 01.04. br. przez Ks. Biskupa Michała Janochę na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej. Link do nagrań jest zamieszczony na naszej stronie internetowej.
 • Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Rozpoczyna się „Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy”. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo palm.
 • W związku z nowymi zarządzeniami Władz Państwowych informujemy, że w świątynie może przebywać jednocześnie tylko 5 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w Mszy św. mają osoby, których intencja jest odprawiana. Uprzejmie prosimy o skrupulatne stosowanie tego zarządzenia.
  Aby udostępnić możliwość korzystania z Mszy św. większej ilości osób zmieniliśmy godziny sprawowania liturgii. Msze będą odprawiane o 7.30, 8.00, 17.30 i o 18.00 w dni powszednie. W niedzielę porządek nabożeństw pozostaje nie zmieniony.
  Droga Krzyżowa będzie sprawowana w piątki tylko po Mszy św. o godz. 18.00.
  W czasie odprawiania Mszy św. nie będzie sakramentu pokuty. Na spowiedź można umówić się telefonicznie, dzwoniąc do kancelarii parafialnej dzień wcześniej. Ze spowiedzi będzie można skorzystać od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 11.00 i od 19.00 – 20.30.

  Jako duszpasterze bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomagają naszej Parafii przezwyciężyć wszelkie trudności.
  Dziękujemy Panom Kościelnemu i Organiście, że mimo zwiększonych obowiązków (wprowadziliśmy dodatkowe godziny Mszy św. w dzień powszedni) poświęcają naszej wspólnocie swój czas.
  Dziękujemy również Panu Michałowi i Naszym Lektorom, którzy przy ograniczonych środkach finansowych parafii zorganizowali i udoskonalają transmisje internetowe z nabożeństw odprawianych w naszym kościele.
  Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wspierają nas w tym trudnym czasie zarówno modlitwą jak i ofiarami materialnymi.

  Komunikat Kurialny dotyczący I Komunii Świętej

  Nasze nabożeństwa przez internet:

Mapa Parafii Świętej Rodziny

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 7.30. 8.00, 17.30, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - dla dzieci starszych z rodzicami, 12.00,
16.00 - za wyjątkiem lipca i sierpnia - dla dzieci do 7 roku życia z rodzicami,
Inne nabożeństwa...