Ewangelia


O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e
8 grudnia 2019 roku II Niedziela Adwentu
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Święto patronalne młodzieży żeńskiej.


 • Dzisiaj, jak zwykle w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 14.00, będzie sprawowana Msza Św. w intencji dzieci pierwszo-komunijnych i Ich rodziców. Taca z tej Mszy będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
 • Tradycyjnie, w Drugą Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek.
 • W piątek – wspomnienie Św. Łucji dziewicy i męczennicy.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 • Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Plan wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii. Od 16 grudnia, na czas świąt Bożego Narodzenia przerywamy wizytę duszpasterską, wznowimy ją w styczniu 2020 r.
 • W naszym kościele można nabywać opłatki. Ofiary złożone za nabycie opłatków, po odliczeniu ceny zakupu, w całości przeznaczone będą na potrzeby naszej świątyni.
 • Jutro, ks. Proboszcz obchodzi imieniny. Msza św. imieninowa będzie sprawowana dzisiaj o godz. 9.00 i w poniedziałek o godz. 18.00. Dzisiaj ks. Proboszcz częstuje dzieci cukierkami. Zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła.

  I n f o r m a c j a

  Administracja cmentarza grzebalnego na Solipcach przy ul. Ryżowej informuje, że po zakończeniu robót na głównej alei, rozpoczyna się drugi etap - układanie kostki brukowej na alejach bocznych, czyli między poszczególnymi kwaterami. Jednak, aby podjąć te prace, wcześniej trzeba będzie zdemontować niektóre ławki, tym bardziej, że zostały one ustawione, a niektóre wręcz zabetonowane bez zgody administracji cmentarza.
  Takiego działanie nie można ocenić inaczej jak tylko jako samowolę budowlaną, zwłaszcza, że przez to są trudności w dotarciu do dalszych terenów cmentarza. Ławki ustawione przy grobach bliskich zmarłych powinny być tak pomyślane i wykonane, aby można je było odstawić np. na czas przejścia z konduktem pogrzebowym.
  Liczymy na dobrą wolę, zrozumienie i współpracę dla dobra wszystkich żyjących oraz wiecznego pokoju zmarłych.


Mapa Parafii Świętej Rodziny

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 8.00, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - dla dzieci starszych z rodzicami, 12.00,
16.00 - za wyjątkiem lipca i sierpnia - dla dzieci do 7 roku życia z rodzicami,
Inne nabożeństwa...