Ewangelia

O g ł o s z e n i a     d u s z p a s t e r s k i e
26 listopada 2017 roku – XXXIV niedziela zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 • Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W imieniu Rektora i młodzieży kleryckiej składam podziękowanie za wsparcie finansowe i modlitewne.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
 • W czwartek, 30 listopada, święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 • W piątek, 1 grudnia, przypada 1 piątek miesiąca, spowiedź o godz. 7.30 rano i po południu od godz. 17.30.
 • 2 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. Jest to pierwsza sobota miesiąca. o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Wyjście księży do chorych.
 • Przyszła niedziela, to pierwsza niedziela Adwentu. Jest to okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, jak również okresem oczekiwania na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Czyli jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 • 3 grudnia – to pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji o godz. 12.00 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • Od przyszłej niedzieli w naszej świątyni można będzie nabyć opłatki.
 • Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i za złożone ofiary. Plan wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony na naszej stronie internetowej i w gablotach. Jeżeli są chętni do rozwieszenia planu wizyty w swoich miejscach zamieszkania, po mszy św. zapraszam do zakrystii.
 • Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej, katechezy przed chrztem nie będzie i w środę po Mszy św. wieczornej kancelaria będzie nieczynna ponieważ księża wychodzą z wizytą duszpasterską.
 • Nowych mieszkańców, którzy pragną przyjąć w tym roku księdza, w nowo zasiedlanych mieszkaniach i blokach prosimy o kontakt telefoniczny lub zgłaszanie się osobiste w kancelarii. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 stycznia 2018 roku. Dotyczy to również osób, które zmieniły adres zamieszkania, i nadal są naszymi parafianami i osób wynajmujących mieszkania na terenie naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że mieszkańcy, którzy w ostatnich dwóch latach nie przyjmowali księży, a w tym roku pragną przyjąć również prosimy o zgłaszanie się, ponieważ mieszkania te będą omijane.
 • Od 4 grudnia zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00. Do uczestnictwa w Roratach zachęcamy w sposób szczególny dzieci z rodzicami. Motywem przewodnim będą „Fatimskie znaki” związane z 100 rocznicą objawień M.B. Fatimskiej.
  Na msze św. roratnie można zamawiać intencje mszalne. Po mszy św. Roratniej będzie następna msza poranna o godz. 8.00.
  W kolejne Niedziele Adwentu przy wyjściu z kościoła nasi ministranci i lektorzy będą rozprowadzać świece Caritas, na stół wigilijny, specjalnie przygotowane bombki oraz albumy o historii Świętej Rodziny: Jezusie, Józefie i Maryi oraz inne. Wszelkie ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Składamy serdeczne Bóg zapłać.Mapa Parafii Świętej Rodziny

M s z e    ś w .

Dni powszednie: 8.00, 18.00
Niedziele i święta: 7.30, 9.00, 10.30 - dla dzieci starszych z rodzicami, 12.00,
16.00 - za wyjątkiem lipca i sierpnia - dla dzieci do 7 roku życia z rodzicami, 18.00, 19.30 - młodzież
Inne nabożeństwa...