p o p r z e d n  i a      s t r o n a

77

2019 rok

    20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
Ulicami osiedla Chrobry, przeszła procesja zatrzymując się przy czterech ołtarzach wykonanych przez grupy udzielające się w parafii i tak:

Ołtarz 1: - Młodzieży z KSM-u, ministrantom i lektorom
             – „ Czyń jak Jezus, kochaj i służ"
Ołtarz 2: - Rodzicom dzieci pierwszo-komunijnych
             – „ Wytrwajcie w miłości mojej”
Ołtarz 3: - Wspólnocie charyzmatycznej
             – „Bądźmy świadkami miłości      Kto nie miłuje Ten nie zna Boga”
Ołtarz 4: - Grupie Żywego Różańca
             – „Tyś jest Kapłanem na wiek na wzór Melchizedeka”

    23 czerwca – żegnaliśmy księdza Adama Bednarka, który otrzymał dekret zwalniający Go z urzędu wikariusza naszej parafii z dniem 30 czerwca b.r., a powołany został na proboszcza Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Cząstkowie. Ks. proboszcz, księża posługujący i grupy istniejące przy naszej parafii, życzyli księdzu Adamowi Błogosławieństwa Bożego w piastowaniu urzędu proboszcza. Ks. Adam jest drugim wikariuszem z naszej parafii, który przyjmuje posługę proboszcza w parafii pod wezwaniem Matki Bożej.

    25 sierpnia – W związku z tym, że 17 czerwca br. Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski, mianował z dniem 27 sierpnia br. ks. Adama Kołakowskiego wikariuszem w naszej parafii. Ks. Proboszcz witał księdza Adama na każdej Mszy św. i życzył Mu miłej współpracy i owocnej posługi w naszej parafii.

    26 sierpnia – w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, ks. proboszcz rozpoczął nowennę w intencji konsekracji naszego kościoła. Każdego dnia o godz. 18.00 sprawował Mszę św. modląc się za parafian, którzy już odeszli do Pana, a pomagali w budowie tej świątyni, za żywych o zdrowie dla Nich i Boże Błogosławieństwo na dalsze lata i o dobrą pogodę w tym dniu. Nowennę zakończył 28 września 2019 r.

n a s t ę p n a      s t r o n a

78

    12 września – pracownicy Pana Sobczyka Przywieźli krzyż papieski, zaprojektowany przez naszego architekta Pana Janusza Sobczyka. Krzyż został zawieszony w prezbiterium na ciemnym pasie trawertynu nad miejscem przewodniczenia. Krzyż wykonali pracownicy Pracowni Ślusarstwa Artystycznego ARKADIA w Tarnowie.

    22 września – na każdej Mszy św. nauki głosił, Ojciec profesor Ignacy Kosmana – Franciszkanin, który przygotował parafian do uroczystości konsekracji naszej świątyni, która odbędzie się, w niedzielę, 29 września o godz. 12.00.

    24 września – firma Pana Janusza Sobczyka sprowadziła z Włoch, z Werony zacheuszki, Jego projektu. Zacheuszki zawieszano 24 i 25 września.

    29 września – w 26 niedzielę zwykłą (kiedy imieniny obchodzili Archaniołowie: Gabriel, Michał i Rafał) z woli Boga Najwyższego, w 7. roku pontyfikatu Papieża Franciszka, Dekretem Władzy Kościelnej, w dwudziestym trzecim roku od położenia kamienia węgielnego pod zręby naszej świątyni parafialnej, Jego Eminencja Kazimierz kardynał Nycz ordynariusz Archidiecezji Warszawskiej dokonał Konsekracji Kościoła Parafii Świętej Rodziny w Warszawie – Ursusie podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00. Głównym ceremoniarzem Mszy św. Konsekracyjnej był ks. Prałat Zbigniew Sajnóg – Dziekan Dekanatu Ursuskiego i proboszcz parafii Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Funkcję ceremoniarza pełnił również opiekun ministrantów i lektorów ks. Marcin Piotrowski – wikariusz tutejszej parafii. W przygotowaniu tej uroczystości pomagali miejscowi wikariusze: ks. Jarosław Borowiecki i ks. Adam Kołakowski. Namaszczenia ścian i zacheuszek dokonali ks. v-ce dziekan Kanonik Zygmunt Niewęgłowski – proboszcz Parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie Włochach i Prałat Zbigniew Laskowski – proboszcz parafii Bożego Ciała w Ursusie.
Na uroczystość przybyła duża ilość księży: Przybyli koledzy z roku święceń w 1983 r. ks. proboszcza Kanonika Wiesława Szewczyka, księża proboszczowie z dekanatu ursuskiego i księża przyjaciele z innych parafii. Przyjechał również dawny nasz wikariusz Włodzimierz Timoszenko, który teraz jest proboszczem w parafii Wielkie Łuki w Rosji. Byli przyjaciele rodzina i parafianie.
Był zamówiony telebim dla osób, które nie weszły do kościoła. Po Mszy św., dla parafian była przygotowana grochówka ugotowana przez wojsko i przywieziona z kuchnią polową. Była kawa, herbata i ciasto. Można było obejrzeć wystawę fotograficzną wykonaną na 15 lecie istnienia naszej parafii.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A