p o p r z e d n  i a      s t r o n a

45

2014 rok

    19 czerwca – przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przeszła procesja zatrzymując się przy czterech ołtarzach wykonanych przez grupy działające w parafii i tak:
1 ołtarz z hasłem: - „Wierzę w Syna Bożego”- Akcji Katolickiej,
Ołtarz 2: - „Dzielmy się wiarą jak chlebem” - Rodziców dzieci pierwszo-komunijnych,
Ołtarz 3:- „Wytrwajcie w miłości mojej” - Wspólnoty charyzmatycznej,
Ołtarz 4: - „Wy jesteście moją nadzieją” - Grupy Żywego Różańca Mężczyzn i Niewiast.
Z kościoła procesja przeszła ulicą 4 czerwca 1986 r. na stronę osiedla Chrobry. Do kościoła procesja wróciła również ul. 4 czerwca 1986 r. W Procesji uczestniczyła parafialna młoda Orkiestra Dęta, która już po raz kolejny uświetniła procesję i wsparła chór parafialny.


    Od 1 lipca – zostaliśmy podłączeni do wodociągu miejskiego.    9 lipca br. – Przywieziono z Taciszowa następny dzwon „Św. Jan Paweł II” Ufundowany przez parafian. Dzwon waży 800 kg.

    20 września – w sobotę, o godz. 11.00 Ks. Bp Rafał Markowski udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Sakrament Bierzmowania przyjęło 56 osób. Młodzież do przyjęcia sakramentu przygotowywał ks. Marcin Ośko – wikariusz, z grupą liderów udzielających się w naszej parafii. Po udzieleniu Sakramentu Bierzmowania Ks. Bp poświęcił obydwa dzwony wystawione w kościele, które zostaną zawieszone w wybudowanej dzwonnicy.

n a s t ę p n a      s t r o n a

46

    2 października – zostało poprawione oświetlenie w naszym kościele.

    3 października – rozpoczął się w naszej parafii nowy kurs przygotowujący młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Kurs prowadzi Ks. Marcin Ośko – wikariusz.

    12 października – obchodziliśmy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Była przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

    15 października – w środę rozpoczęto prace przygotowujące do zamontowania dzwonów. Dzwony zawieszono w dzwonnicy. Wykonała to ekipa z firmy Pana Szydlaka z Krotoszyna. 3 dzwony szczęśliwie umieszczono na swoim miejscu i od dzisiaj dzwonią przypominając, że żywych zwołują, zmarłych opłakują, bohaterów sławią, a wszystkim przypominają o obowiązku wobec Boga. Dzwony dzwonią po 2 minuty. O godz. 8.00 dzwoni dzwon „Św. Rodziny”, O godz. 12.00 i 18.00 na Anioł Pański dzwonią wszystkie 3 dzwony, a o 15.00 o godzinie miłosierdzia przypomina dzwon „Św. Jan Paweł II” . Prace wykończeniowe zakończono w piątek 17 października.
    16 października – odbyło się spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania.
    19 października – zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, na każdej Mszy św. odbyły się badania niedzielnych praktyk religijnych (dominikantes communicantes) przeprowadzono liczenie wiernych z podziałem na mężczyzn i kobiety oraz ilość rozdanych komunii świętych.

    7 listopada – zostały wstawione okna w dolnej części dzwonnicy i wymienione na nowe okna w mieszkaniu ks. Jerzego.

    18 listopada – został przywieziony obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który zafundowała jedna rodzina z naszej parafii. Obraz został zawieszony w nawie chrzcielnej. Obok zawieszono obraz Św. Faustyny, również zafundowany przez rodzinę z naszej parafii.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A