81
Tę sytuację bardzo przeżywał ks. proboszcz, który powiedział, że różnych rzeczy spodziewałby się lecz nie tego, że będzie musiał zamknąć kościół przed parafianami, lub wypraszać wiernych z kościoła, który był budowany tak wielkim wspólnym wysiłkiem dla radości wszystkich. Ks. proboszcz bardzo przeżył zaistniałe warunki.
Aby umożliwić parafianom uczestniczenie w nabożeństwach przez internet lektorzy Szczepan i Mikołaj Deca oraz Michał Kosiński współpracując z ks. Adamem Kołakowskim utworzyli dla naszej Parafii kanał na YouTube i za pomocą własnego sprzętu rozpoczęli regularne transmisje mszy świętych i innych uroczystości. Wszystko było możliwe dzięki pomocy naszego parafianina Pana Michała Kostyry, który doprowadził sygnał internetowy do gmachu kościoła i zapewnił łączność o parametrach niezbędnych do realizowania transmisji w czasie rzeczywistym.
Wkrótce potem w kościele powstał system kamer, dzięki którym wyżej wymienieni lektorzy obsługujący transmisje internetowe mogli nadać im bardziej profesjonalny charakter.
29 marca – tj. w 5 niedzielę Wielkiego Postu odbyła się pierwsza transmisja Mszy św. o godz. 12.00 i 19.30 oraz nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 17.15.
3 kwietnia – w piątek, transmitowane było nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
5 kwietnia – w Niedzielę Palmową – transmitowane były Msze św. o godz. 9.00, 16.00 i 19.30, oraz Gorzkie Żale o godz. 17.15.
9 kwietnia – w Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
10 kwietnia – w Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej, o godz. 18.00.
11 kwietnia – w Wielką Sobotę - Liturgia Wigilii Paschalnej, o godz. 20.00. W tym dniu błogosławieństwa pokarmów nie było
82
12 kwietnia – w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - Msze św. o godz. 12.00 i 18.00.
13 kwietnia – w Poniedziałek Wielkanocny - Msza św. o godz. 10.30.
19 kwietnia – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - Msze św. o godz. 12.00 i 19.30.
od 20 kwietnia – w naszej świątyni, w czasie nabożeństw, mogło uczestniczyć 35 osób. Aby uniknąć bezustannego liczenia, księża odliczyli 35 kulek, które znajdowały się w koszyczku przy wejściu do kościoła. Wierny wchodząc do kościoła zabierał ze sobą kuleczkę, którą później wkładał do koszyczka w czasie zbierania tacy. Pusty koszyczek przy wejściu do świątyni oznaczał komplet wiernych w kościele. Kulki systematycznie były dezynfekowane.
26 kwietnia – w trzecią Niedzielę Wielkanocy – Msze św. o godz. 12.00 i 18.00.
2 maja – w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski,o godz. 15.00, transmitowany był ślub Jagody i Alberta.
3 maja – w czwartą Niedzielę Wielkanocy – Msze św. o godz. 12.00 i 18.00 z Nabożeństwem Majowym.
10 maja – w piątą Niedzielę Wielkanocy – Msze św. o godz.: 10.30 - rocznicowa, w intencji dzieci pierwszokomunijnych, które przyjęły Komunię św. w 2019 roku, Ich rodziców i chrzestnych, oraz o godz. 18.00 z Nabożeństwem Majowym.
Ks. proboszcz i duszpasterze posługujący w naszej parafii, dziękowali lektorom, Szczepanowi i Mikołajowi Deca, Michałowi Kosińskiemu, Panu Michałowi Kostyra, ks. Adamowi Kołakowskiemu oraz organiście Panu Karolowi Augustyniakowi i kościelnemu Panu Władysławowi Szewczykowi i wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomagali naszej parafii przezwyciężyć wszelkie trudności. Mimo zwiększonych obowiązków poświęcali swój czas naszej wspólnocie.
Były to zachowania bardzo budujące. Dzięki Nim, parafianie nie tracili kontaktu z kościołem parafialnym. Chociaż były to transmisje online, to jednak z naszego kościoła.
Za te transmisje dziękowali nasi parafianie i nie tylko. Księża dziękowali wszystkim parafianom za wsparcie modlitewne i materialne.