Pielgrzymka dziękczynna za dar Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II


– 21 maja 2011 roku po spotkaniu o 10:30 na lotnisku Warszawa-Okęcie pielgrzymkę rozpoczęliśmy mszą świętą, którą jak wszystkie następne msze święte w czasie pielgrzymki w sanktuariach, odprawił w kaplicy lotniskowej ksiądz Marcin Ośko - organizator pielgrzymki.
Po prawie dwugodzinnym locie przylecieliśmy na lotnisko Fiumicino w Rzymie skąd zostaliśmy przewiezieni do hotelu na jeden nocleg. Po krótkotrwałym zakwaterowaniu wyruszyliśmy z panią Anią - naszą pilotką - na wieczorny spacer po barokowym Rzymie: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Pantheon oraz Schody Hiszpańskie.


– 22 maja 2011 roku naszym "KLAUDIOBUSEM" - klimatyzowanym autokarem prowadzonym przez sympatycznego Klaudia - wyruszyliśmy do Manopello - niezwykłej górskiej wioski, gdzie przechowywane jest "Boskie Oblicze", tkanina z bisioru z wizerunkiem Chrystusa. Po mszy świętej i zwiedzaniu przejechaliśmy do Ortony malowniczej miejscowości portowej nad Adriatykiem, gdzie zobaczyliśmy Bazylikę Sw.Tomasza Apostoła. Następnie pojechaliśmy do Lanciano - miejsca Cudu Eucharystycznego. Po zwiedzeniu przejechaliśmy do San Giovani Rotondo na jednorazowy nocleg.


– 23 maja 2011 roku w San Giovani Rotondo kolejny dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy jak zwykle mszą św. i nawiedzeniem miejsc związanych z życiem i kapłaństwem Ojca Pio, o którym bardzo obszernie i ciekawie opowiadał przewodnik brat kapucyn.
Stąd pojechaliśmy do Monte Sant Angello - jedynego sanktuarium na świecie nie konsekrowanego przez biskupa lecz przez samego Michała Archanioła.
Na obiadokolację i nocleg powróciliśmy do Rzymu.


– 24 maja 2011 roku po przejechaniu metrem w pobliże Bazyliki Św.Piotra dzień rozpoczęliśmy od mszy św. i modlitwy przy grobie Błgosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Po powrocie do hotelu i zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy na spacer po Rzymie. Zwiedziliśmy Bazyliki Większe: Santa Maria Maggiore, Świętego Jana na Lateranie i Święte Schody oraz Muzea Watykańskie, Kaplicę Syktyńską i Bazylikę św.Piotra .


– 25 maja 2011 roku po przejeździe na Watykan wzięliśmy udział w Audiencji Generalnej z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI. Po audiencji spacerowaliśmy po Rzymie, szczególnie po antycznym Rzymie: Coloseum, Forum Romanum, Piazza Venecja, Capitol o których ciekawie opowiadała pani Basia przewodniczka. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Bazyliki Świętego Pawła za murami gdzie uczestniczyliśmy we wspólnej mszy św.


– 26 maja 2011 roku po śniadaniu wyruszyliśmy na Monte Cassino, gdzie zwiedziliśmy klasztor św.Benedykta i św.Scholastyki. Następnie ksiądz Marcin odprawił mszę św. na Cmentarzu II Korpusu Wojska Polskiego. Po złożeniu kwiatów na grobie gen.Andersa i jego żony oraz obfitym polaniu nas przez niebiosa pojechaliśmy do Castel Gandolfo - letniej rezydencji papieskiej - skąd wróciliśmy do Rzymu.


– 27 maja 2011 roku pojechaliśmy do Asyżu na zwiedzanie miasta św.Franciszka. Po mszy św. w Bazylice św.Franciszka zwiedziliśmy również Bazylikę św.Klary aby następnie spacerować malowniczymi zakątkamii miasta.
Wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące wspólną pielgrzymkę, na którym ksiądz Marcin pobłogosławił zakupione dewocjonalia.
Następnego dnia wróciliśmy szczęśliwie do domu.


– 18 grudnia 2011 roku o godzinie 19.30 w salce pod zakrystią odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników pielgrzymki.