p o p r z e d n  i a      s t r o n a

55

2016 rok

2 czerwca – na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych. Uczestniczyli w niej również nasi przedstawiciele Żywego Różańca. Wyjazd na pielgrzymkę zorganizował opiekun grupy, ks. Andrzej Pawelski. Grupa wyruszyła busem sprzed naszego kościoła.

17 czerwca – nasza młodzież pod kierownictwem ks. Marcina Ośko wybrała się na rajd rowerowy do Kampinosu. Pokonali 72 km. Rozbili namioty na wybranym miejscu. Następnego dnia kajakami popłynęli rzeką Bzurą z Kęszyc do Konar. Spływ trwał 8 godzin.

21 czerwca – w Zespole Szkół nr 42 odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Jana Karskiego. W związku z tym w naszym kościele była sprawowana Msza św. z poświęceniem sztandaru. Uroczystościom przewodniczył Ks. Kazimierz Kardynał Nycz.

27 czerwca – ks. Marcin zorganizował dwutygodniowe kolonie dla naszych dzieci i młodzieży w Karpaczu. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły z kolonii 10 lipca b.r.

W dniach 19-25 lipca – w ramach Światowych Dni Młodzieży, gościliśmy w naszej parafii młodzież z Kanady – 39 i z USA – 3 osoby. Najmłodszy uczestnik miał 20 lat, najstarsza uczestniczka 58 lat. W grupie było 2 księży - ks. diecezjalny Justin oraz Franciszkanin Antonio. Pielgrzymów przyjęło 21 rodzin z parafii. Przyjezdnymi zaopiekowało się 40 naszych wolontariuszy. Wolontariusze byli podzieleni na sekcje takie jak: zakwaterowania, żywieniowa, medyczna, turystyczna, językowa i duszpasterska. Głównym koordynatorem naszej parafii był wikariusz ks. Marcin Ośko. Liderami wolontariatu byli: Ola Przestrzelska i Stanisław Kaźmierczak. Nasza grupa pielgrzymkowa przyleciała do Warszawy 19 lipca – we wtorek. Po krótkim powitaniu, poczęstunku i odpoczynku grupa uczestniczyła razem z wolontariuszami we Mszy św. o godz. 19.00, a o godz. 20.00 została rozesłana do rodzin z naszej parafii.

n a s t ę p n a      s t r o n a

56

20 lipca – o godz. 9.00 była sprawowana Msza św. dla pielgrzymów. Po Mszy wszyscy udali się do centrum, na zwiedzanie Warszawy. Po powrocie uczestniczyli w grach i zabawach przy kościele.

21 lipca – po Mszy św. porannej o godz. 8.00 młodzież udała się na Stare Miasto. Mieli zarezerwowane wejście do Zamku Królewskiego. Następnie zwiedzili Muzeum Bł. Jerzego Popiełuszkę i po obiedzie udali się na Plac Piłsudzkiego, gdzie odbywał się koncert.

22 lipca – o godz. 9.00 młodzież wyszła do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku. Tam uczestniczyli w drodze krzyżowej znajdującej się na dziedzińcu Sanktuarium i we Mszy św. Odśpiewali również Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po obiedzie pojechali do Domu Samopomocy, do Ośrodka znajdującego się na Nowolipiu. Tam pomagali przy myciu okien i uczestniczyli w zabawie razem z pensjonariuszami. Od godz. 21.00 do 23.00 w naszym kościele uczestniczyli w Nabożeństwie Adoracyjnym.

23 lipca – o godz. 9.00 młodzież brała udział w turnieju piłkarskim w Ursusie na stadionie przy ul Gen. K. Sosnkowskiego 3. Po obiedzie pielgrzymi wyjechali na uroczystości w Wilanowie i ok. godz. 22.00 wrócili do rodzin na nocleg.

24 lipca – o godz. 10.30 w naszym kościele była sprawowana Msza Św. celebrowana przez ks. proboszcza Wiesława Szewczyka, z podziękowaniem i pożegnaniem pielgrzymów. Po zakończeniu Mszy, wszyscy uczestnicy wyszli przed kościół, ustawili się na schodach świątyni do pamiątkowej fotografii. Następnie udali się na miejsce koło dzwonnicy i tam księża goście – Justin i Antonio, nasz ks. proboszcz i burmistrz dzielnicy Ursus Pan Wiesław Krzemień zasadzili pamiątkowe drzewo – tulipanowca. Resztę dnia pielgrzymi spędzili z rodzinami. Natomiast młodzież KSM została zaproszona na grilla, zorganizowanego przez ks. Marcina. Podczas posiłku młodzież otrzymała pamiątkowe zdjęcie i książkę Pt. „Cień Ojca” Jana Dobraczyńskiego z następującym wpisem: Wdzięczni za okazane serce, poświęcony czas i pełne zaangażowanie przy organizacji Światowych Dni Młodzieży 2016 w Parafii Świętej Rodziny. Podpisali ks. Marcin Ośko i ks. Proboszcz Wiesław Szewczyk. O godz. 21.00 pielgrzymi przybyli do naszej świątyni na adorację.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A