p o p r z e d n  i a      s t r o n a

71

2018 rok

29 maja – obchodziliśmy 35 lecie święceń kapłańskich ks. proboszcza kanonika Wiesława Szewczyka i kanonika Jerzego Kaszyńskiego naszego rezydenta. O godz. 18.00 sprawowana była Msza św. w intencji Jubilatów.

31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ulicami osiedla Chrobry, przeszła procesja zatrzymując się przy czterech ołtarzach wykonanych przez grupy udzielające się w parafii i tak:
Ołtarz 1: - Młodzież z KSM ministranci i lektorzy - „- „Czyń jak Jezus, kochaj i służ”
Ołtarz 2: - Rodzice dzieci pierwszo-komunijnych - „Wytrwajcie w miłości mojej”
Ołtarz 3: - Wspólnota charyzmatyczna - „Aby świat uwierzył”
Ołtarz 4: - Grupa Żywego Różańca -„ Umocnieni Darami Ducha Świętego”

2 czerwca – o godz. 15.00 w naszym kościele, goście, którzy przyjechali do ks. proboszcza z życzeniami na okoliczność 35 - lecia święceń kapłańskich, odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie sprawowana była Msza święta w intencji Jubilata. Koncelebrował ją wspólnie z księdzem proboszczem, pierwszy wikariusz tej parafii, ks. Marcin Łuczak. Na zakończenie Mszy rodzina i goście złożyli ks. proboszczowi życzenia i upominki. Po czym udali się na Agapę do sal katechetycznych.

5 czerwca – odbyło się sprawdzenie spraw ekonomicznych parafii przed wizytacją kanoniczną.

14 czerwca – w czwartek, na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Rafał Markowski udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Do Sakramentu przystąpiło 105 osób.

22 czerwca – z naszej parafii, z ks. Adamem, wyjechała do Krakowa delegacja po relikwie Św. Rity. Była to grupa 8 osób ze wspólnoty charyzmatycznej Św. Rafała Archanioła. Uroczyste wprowadzenie nastąpi w późniejszym terminie.

z a m k n  i j      k r o n  i k ę

72

17 lipca – rozpoczęto budowę parkingu. Zlikwidowano zieleń rosnącą po wschodniej stronie kościoła przy furtce prowadzącej w kierunku dzielnicy Ursus.

3 września – o godz. 8.00, na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19, w naszym kościele, sprawowana była msza św. dziękczynno-błagalna w intencji dzieci i młodzieży, Ich rodziców, dyrektorów szkół, grona pedagogicznego i katechetów, pracujących w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii. Mszy przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz. Po mszy św. Ks. Kardynał poświęcił nowy budynek nowoczesnej Szkoły Podstawowej nr 360 przy ul. Dzieci Warszawy 42. Jest to pierwsza szkoła podstawowa na terenie naszej parafii.

28 września – zostały uroczyście wniesione relikwie Św. Rity. Na tę okoliczność na wszystkich Mszach św. słowo Boże o rodzinie głosił Ojciec Stanisław Jarosz – Paulin.

9 i 11 listopada – parafię wizytował Ks. Bp Rafał Markowski.

16 listopada – zakończono pierwszy etap budowy parkingu.

9 grudnia – w Dniu Imienin ks. Proboszcza, o godz. 12.00 Mszę św. sprawował i Słowo Boże wygłosił Bp Łowicki Andrzej Dziuba. Ks. Proboszcz jak co roku częstował dzieci cukierkami.

21 grudnia – w piątek, rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, a zakończyły się 23 grudnia, w Czwartą Niedzielę Adwentu. Poprowadził je ks. Marek Gulbinowicz – Pallotyn.

30 grudnia – odpust w naszej parafii. O godz. 12.00 uroczystej Mszy św. odpustowej, przewodniczył ks. Bp Piotr Jarecki. Jak zwykle, dzieci otrzymały obwarzanki.
O godz. 17.15 ks. proboszcz odprawił nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego 2018. Przedstawił statystyki i wszystkie wykonane prace w bieżącym roku. Zapowiedział też, że w 2019 roku planuje przeprowadzić konsekrację naszej świątyni.

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A