p o p r z e d n  i a      s t r o n a

63

2017 rok

25 marca – ks. Marcin Ośko, który jeszcze w ubiegłym roku posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej, zaprosił naszych parafian na pielgrzymkę autokarową na Święty Krzyż i do Wąchocka. Z naszej parafii pojechała dość liczna grupa.

2 kwietnia – w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które trwały do środy 5 kwietnia. Prowadził je ks. Janusz Lemański, profesor biblista z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

16 kwietnia – w niedzielę wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego, procesję rezurekcyjną o godz. 6.00 rano poprowadził ks. Wojciech Turek – Paulista. Słowo Boże do wiernych skierował ks. Proboszcz. Poranek był chłodny bezdeszczowy.

21 kwietnia – zamontowano w naszym kościele nowy witraż, przedstawiający św. Maksymiliana Marię Kolbe. Fundatorami witraża są dzieci pierwszo-komunijne.

22 kwietnia – grupa naszych parafian dołączyła do pielgrzymów, na zorganizowaną przez wikariusza z parafii Św. Zbawiciela, ks. Marcin Ośko pielgrzymkę do Św. Lipki, Kętrzyna i Mikołajek.

25 kwietnia – na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Rafał Markowski udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Do Sakramentu przystąpiło 81 osób. Podczas tej Mszy Św. Ks. Bp poświęcił dwa nowe witraże.

7 maja – jak zwykle, w pierwszą niedzielę maja, w naszym kościele o godz. 10.00, Pierwszą Komunię Świętą przyjęło 62 dzieci, a o godz. 12.30 Komunię przyjęło 66 dzieci.

14 maja – o godz. 10.00, kolejna grupa 27 dzieci, przyjęło Sakrament Pierwszej Komunii Św., a 43 dzieci o godz. 12.30.

n a s t ę p n a      s t r o n a

64

19 maja – zakończono rozbiórkę dawnej kaplicy. Na jej miejscu wykonano tymczasowy parking. Dla wygodnego parkowania ks. proboszcz zlikwidował również część trawnika między mieszkaniem ks. Jerzego, a dzwonnicą i za dzwonnicą, zlecając wykonanie parkingu. Teraz jest dużo więcej miejsc postojowych dla samochodów.

21 maja – o godz. 10.00, 45 dzieci, przyjęło Sakrament Pierwszej Komunii Św., a o godz. 12.30 - 40 dzieci. Dzieci do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Św. przygotowywał ks. proboszcz, kanonik, Wiesław Szewczyk.
Wielką pomocą i wsparciem dla ks. proboszcza byli nasi parafianie, którzy utworzyli komitet organizacyjny i czuwali nad przygotowaniem i samą uroczystością, która przebiegła w bardzo wzniosłej atmosferze. Były to następujące osoby: Pani Edyta Bartos, Sylwia Dymon, Renata Suchta, Alicja Kolmus, Anna Nowakowska i Pan Mikołaj Wyszecki. Osoby te dobrowolnie i z dużym zaangażowaniem poświęciły swój czas w kwietniu i we wszystkie soboty i niedziele maja, żeby dobrze przygotować dzieci do sakramentu I Komunii Świętej. pod względem liturgicznym, organizacyjnym i technicznym.
W tym roku do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 283 dzieci w trzy kolejne niedziele w sześciu grupach.

28 maja – dzieci, które przyjęły I Komunię w zeszłym roku obchodziły swoją rocznicę. Wszystkie 4 niedziele maja tego roku poświęcone były dzieciom pierwszo-komunijnym.

3 czerwca – szesnaścioro dzieci pierwszo-komunijnych z kilkoma rodzicami i ks.Adamem Bednarkiem pojechali na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Cała grupa liczyła 23 osoby.

15 czerwca –Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Ulicami osiedla Chrobry, przeszła procesja zatrzymując się przy czterech ołtarzach wykonanych przez grupy udzielające się w parafii i tak:

Ołtarz 1: - Młodzież z KSM-u, ministranci i lektorzy - „ Aby Świat uwierzył”
Ołtarz 2: - Rodzice dzieci pierwszo-komunijnych - „Nikt nie idzie sam do Nieba”
Ołtarz 3: - Wspólnota charyzmatyczna - „ Dzielmy się wiarą jak chlebem”
Ołtarz 4: - Grupa Żywego Różańca - Czyń jak Jezus, kochaj i służ”

S P I S     T R E Ś C I S T R O N A     G Ł Ó W N A